מכירת אוטו לפירוק: כמה שווים החלקים של הרכב הישן שלכם?

מכירת אוטו לפירוקאם המכונית שלכם כמעט הגיעה, או כבר הגיעה לסוף מחזור החיים שלה, יתכן שאתם תוהים מהן האפשרויות שלכם. אם הרכב תקין מבחינה טכנית, ניתן לבחור באפשרות מכירת אוטו לפירוק לסוחר או לקונה פרטי, בתהליך פשוט.

אבל אם לא, אולי עדיף למכור אותו בחלקים. במקרה זה, התהליך מתבצע עם פירוק הרכב ומכירת כל רכיב בנפרד. 

מיומנות טכנית

אם מעולם לא החלפתם שמן ברכב, לא החלפתם מסנן אוויר או מצתים, רוב הסיכויים הם שאינכם מוכנים לפרק מכונית בעצמכם. יחד עם זאת, אין פירוש הדבר שאינכם יכולים לפנות לשירות מקצועי של מכירת אוטו .

אם יש לכם אפס ידע מכני, אתם יכולים למכור את הרכב כיחידה שלמה למגרש גרוטאות, ואיש מקצוע בתחום יגרוט אותו עבור חלקים. עם הבנה בסיסית של האופן בו עובדת מכונית, אתם תמיד יכולים פשוט להסיר את החלקים הרווחיים ביותר ולמכור את השאר לגרוטאות.

הערכת שווי הרכב

אם אתם מעוניינים בתהליך מכירת אוטו לפירוק, אתם מבינים שהוא שווה יותר כאשר הוא נמכר בחלקים מאשר כיחידה שלמה. מומלץ לבקש מאיש מקצוע מומחה בתחום להעריך את שווי הרכב.

אם ערך הרכב נקבע בשווי מופחת מהשווי שקיוויתם לקבל, אז מכירת אוטו עשויה להיות מומלצת. יחד עם זאת, אם הרכב בן פחות מעשר שנים, כנראה שעדיף לנסות ולמכור אותו באופן פרטי.

כמה זמן נמשך תהליך מכירת אוטו לפירוק?

מכירת אוטו לפירוק היא תהליך שנמשך הרבה זמן. בהתאם לרמת המומחיות של איש המקצוע, התהליך עשוי להימשך שבועות או אפילו חודשים על מנת לפרק את הרכב במלואו. וזה לא הכול. מכירת כל חלק אחד אחד היא תהליך שלוקח אפילו יותר זמן, במיוחד אם הרכיבים אינם חיוניים.

אפשרות מהירה יותר, שעדיין תניב תשואה גבוהה יותר ממכירה למגרש גרוטאות, היא רישום רק החלקים שיש להם סיכוי גבוה יותר להימכר במהירות. אחרת, אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך מהיר של מכירת אוטו למגרש גרוטאות, התהליך עשוי להסתיים בתוך פחות מיממה.

מכירת הרכב לסוחר או לקונה פרטי

אם אין לכם הרבה זמן, ואינכם יודעים לפרק את הרכב בעצמכם, אז מכירת אוטו לפירוק למגרש גרוטאות, פרטי או מסחרי, היא כנראה הבחירה הטובה ביותר שלכם. מגרשי גרוטאות הם מקומות נהדרים לרכבים גדולים כמו רכבי שטח, משאיות או טנדרים.

כי לאחר גריטת החלקים הרווחיים, המתכת הנותרת תומס לגרוטאות, לכן, ככל שהרכב גדול יותר, כך הוא שוקל יותר, כלומר, תקבלו יותר עבורו. לגבי מכירת אוטו לפירוק לקונה פרטי, כל עוד העסקה מתבצעת בכנות לגבי מצב המכונית, שהיא מיועדת רק לחלקים, אתם יכולים למצוא קונה. אחרת, אתם מסתכנים בסיכול העסקה מול קונים שמחפשים רכב במצב טוב יותר.

כמה כסף תקבלו על מכירת אוטו לפירוק?

המחיר על מכירת אוטו לפירוק משתנה ונע בין כמה מאות לכמה אלפי שקלים כאשר בדרך כלל הממוצע הוא בין 500-2,400 ש“ח. המחיר תלוי ביצרן של הרכב ובדגם של הרכב, במצב המכני של הרכב, האם הרכב מניע או לא מניע, מה מצב חלקי החילוף של הרכב אותם ניתן למכור ועד כמה הרכב ישן. כמובן שחשוב לבדוק את נושא המחיר לפני שמציעים  אותו למגרש פירוק רכבים. כדאי לפנות למגרש מקצועי, כזה שיש לו שם ומוניטין בתחום, לבקש המלצות ורק אז לנסות להתקדם עם התהליך. 

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים

החלפת מצבר לרכב או להזמין גרר?

מצברים הם חלק חשוב מאוד ברכב. הם גם אחד החלקים היקרים ביותר להחלפה. עלות החלפת סוללה יכולה להיות יותר מ-10,000$. עם זאת, ישנן דרכים רבות

שירותי גרירה בירושלים

אם אתם לרכב שלכם תהיה בעיה רצינית על אם הדרך ואתם מוצאים את עצמכם תקועים באמצע כביש מהיר, חשוב שיהיה לכם למי לפנות במהירות האפשרית.

התקנת דלקן למשאית ברכב

משאית דלק היא רכב הנושא סולר, בנזין או דלקים אחרים. משאיות דלק משמשות לתדלוק כלי רכב ומכונות נייחות כגון גנרטורים. השימוש הנפוץ ביותר במשאיות דלק

מחירון גרר

מחירון גרר

מחירון גרר אנחנו אמנם מקווים שלא נצטרך להשתמש אי פעם בשירותים אלו, אך שירות גרירה הוא שירות שצריך להיות לכם זמין לכל אורך הזמן. אנו

נקיטת צעדים כשהרכב אינו מניע

שירותי גרירה השוואת מחירים

שירותי גרירה השוואת מחירים זה שאנחנו רוצים לשלם את המחיר הנמוך ביותר זה ברור, אבל חשוב לבדוק שאנחנו אמנם משלמים מחיר זול אך עדיין מקבלים

גרר ב{ARIM} : המדריך המלא להזמנת שירותי גרירה

שירותי גרירה וחילוץ

שירותי גרירה וחילוץ שירותי גרירה וחילוץ הם מבין השירותים היעילים ביותר בתחום הרכב, לכן חשוב שתכירו את החברה אותה אתם עומדים להזמין בעת צרה עוד

מחשבון גרירה

מחשבון גרירה

מחשבון גרירה מחשבון גרירה מתאים למי שרוצה לעשות השוואת מחירים בין שירותי הגרירה השונים. היצע נותני השירות היום רחב מאי פעם, מלבד לגרר פרטי יש