חובבי טיולי קמפינג ואין לכם מקום ברכב לכל הציוד? כמה טיפים שיעזרו לכם

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

טיולים ברחבי הארץ הם דרך מצוינת להכיר את ישראל ולהיחשף לכל הנופים המופלאים של המדינה הקטנה אבל המיוחדת. טיולים משפחתיים הם גם זמן איכות מעולה והזדמנות מוצלחת לחזק את הלכידות והגיבוש. טיולי הקמפינג מעניקים חוויות רבות גם למבוגרים וגם לילדים, כולל כאלה שייזכרו לטובה גם כשהילדים יהפכו למבוגרים בעצמם וירצו לשכפל אותן. על-מנת לצאת מהשגרה לנקודות החן הפזורות בצפון, בדרום וגם במרכז בנוחות נדרש תכנון מקיף. במיוחד חשוב למצוא פתרון לסוגיית הציוד, ובעמוד זה תמצאו טיפים שיעזרו לכם.

לחבר לרכב נגרר

כשיוצאים לקמפינג יש צורך בציוד רב יחסית. באופן טבעי כל בני המשפחה רוצים שיהיה להם נוח גם מחוץ לבית, ולכן מביאים איתם מזרנים, שמיכות, כריות, מצעים ועוד פריטים. בנוסף ישנו האוהל המשפחתי ולפעמים גם יותר מאוהל אחד, פתרון הצללה, אוכל, ציוד להכנת האוכל, אמצעי תאורה וכל מי שהכין רשימה לקמפינג יודע היטב שהיא עוד ארוכה.

ניסיון להכניס את כל הנ"ל לרכב הוא כמעט בלתי אפשרי. הציוד החיוני יתפוס את כל המקום בתא המטען וגם חלק מתא הנוסעים, ויהפוך את הישיבה במכונית למאוד לא נוחה. עוד כדאי לזכור בהקשר זה שככל שתא המטען גדול יותר, כך תא הנוסעים מצטמצם, וכשהנסיעות ארוכות סביר להניח שיהיו תלונות (מוצדקות).

הפתרון היעיל ביותר הוא נגרר עם בלמים. התוספת הזו מאפשרת להעביר את כל הציוד אל הנגרר ולפנות מקום יקר במכונית עצמה. בזכות שפע המקום הפנוי בנגרר תוכלו לקחת אתכם כל מה שתרצו, בלי להתפשר ובלי לוותר על פריטים נחוצים, וכך להפיק מקסימום הנאה בכל פעם שתצאו לשטח – ומן הסתם גם תרצו לצאת לשטח הרבה יותר.

בחירת הנגרר מחייבת תשומת לב לכושר ההעמסה (כשהמטרה היא לסחוב את ציוד הקמפינג, אין צורך בכושר העמסה גבוה מאוד), לאיכות הצירים (על-מנת שהנגרר ימלא את ייעודו במשך שנים רבות) ולמידות הנגרר. כמו כן חובה לבחור וו גרירה שקיבל את האישורים הנדרשים.

טיפים נוספים לקמפינג המשפחתי

אחרי שמצטיידים בנגרר מתאים ונפתרת בעיית המקום הפנוי ברכב לכל הציוד, אפשר לתכנן את רשימת הציוד בלי מגבלות. מן הסתם אין טעם לקחת את כל הבית, חלק מחוויית הקמפינג היא השינוי לעומת המציאות היומיומית, אבל כן ישנם פריטים שלא כדאי לוותר עליהם.

דגש אחד הוא משחקים למשפחה ובפרט לילדים. האופציות רבות ומגוונות: כדורגל, כדורסל, מטקות, שש בש, משחקי קלפים, משחקי קופסה ועוד. רצוי לבחור משחקים שאין להם חלקים קטנים שעלולים ללכת לאיבוד בשטח, ועוד המלצה היא לשים כל משחק שיש בו פריטים רבים בשקית משלו כדי לשמור על הסדר.

עוד קטגוריה חשובה היא ציוד רפואי, בתקווה שלא יהיה צורך להשתמש בו אבל ליתר ביטחון. ערכת עזרה ראשונה שכוללת תחבושות, ציוד לחיטוי ראשוני, פלסטרים, כדורים נגד כאבים ו/או חום וגם משחת אלוורה שתמיד מחוללת פלאים תבטיח ראש שקט ומענה לכל צרה.

טיפ אחר הוא לגבי הבגדים: הוספת הנגרר מאפשרת לארוז בגדים ספייר, ובעיקר עבור הילדים שנוטים להתלכלך בזמן השהות בשטח ולכן רצוי שיהיו כמה שיותר אופציות להחלפה (וגם כדי למנוע עוגמת נפש רק בגלל שהחולצה האהובה נשארה בבית…)

משפחות שאוהבות לטייל באופניים יכולות לקחת איתן גם זוגות אופניים, כשבמקרה כזה חשוב לעגן את כלי הרכב הדו-גלגלי הכיפי באופן בטוח על הנגרר. פריט נוסף שעשוי לשדרג את החופשה המשפחתית הוא ערסל, ואולי אפילו שניים כדי שכל מי שרוצה להתערסל יוכל לעשות זאת. חופשה מהנה!

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
אופנוע

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון לאופנוע בישראל

אם אתם חובבי אופנועים המתגוררים בישראל, חשוב להבין את הרמות השונות של רישיונות האופנוע הקיימים בארץ. קבלת רישיון לאופנוע מאפשרת לך לרכוב על אופנוע בצורה חוקית בכבישים, מה שמבטיח את שלומך וגם את שלומם של אחרים. במאמר זה נעמיק ברמות השונות של רישיונות אופנוע בישראל, דרישות גיל המינימום ותנאים לקבלת רישיון אופנוע A1.

מה הדברים שחשוב לקחת לרכיבת שטח

רכיבת שטח היא אחד מסוגי הספורט המרגשים וההרפתקנים ביותר שיש, במסגרתה רוכבי אופנוע יוצאים לחקור את המרחבים הפתוחים והמסלולים הלא מסומנים שנמצאים בלב הטבע הפראי.

אבודים ותקועים: איך לטפל במכונית נגררת ולהגיע הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית

דמיינו את זה: אתם מחנים את המכונית שלכם ברחוב, רק כדי לחזור ולגלות שהיא נעדרת. הפאניקה מתחילה כשאתה מבין שהמכונית שלך נגררה. התסכול והבלבול יכולים להיות מכריעים, אבל אל תפחדו! במאמר זה נדריך אתכם בתהליך הטיפול ברכב נגרר והגעה הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית.

הצורך בשירותי גרירה: אילו כלי רכב מועדים ביותר לתקלות?

כשמדובר בתקלות רכב, לא כל הרכבים נוצרים שווים. מכוניות מסוימות נוטות יותר לחוות בעיות הדורשות שירותי גרירה מאשר אחרות. הבנה של אילו כלי רכב יש סיכוי גבוה יותר להתקלקל יכולה לעזור הן לנהגים והן לחברות הגרירה להיות מוכנים יותר למצבים כאלה. בישראל, תדירות התקלות יכולה להשתנות בהתאם לסוג הרכב ולדלק שהוא משתמש בו.

חילוץ רכבי הובלה איך עושים את זה?

עולות חילוץ רכבי הובלה הכרחיות במצבים בהם כלי רכב כבדים נתקעים או משתתקים עקב שטחים מאתגרים, תאונות או כשלים מכניים\חשמליים. ביצוע חילוץ רכב הובלה מוצלח

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח