הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסינתחיל רגע מן השורה התחתונה: הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי, גדול או קטן אינו דבר של מה בכך. מדובר במשימה מורכבת וסבוכה שיש לבצע אותה בקפדנות רבה. העובדה היא ששינוע לא נכון של ציוד כבד, מכל סוג, יכול לגרום לנזקים כבדים הן לכלים שהם המשא והן לסביבה ולבני האדם הנעים בסביבת המטען. העובדה שאנו מדגישים זאת נובעת מכך שאנשים רבים מקישים מעבודות גרר ושינוע של כלי רכב קטנים ובטוחים כי ציוד כבד נע באותן שיטות ועל גבי אותן פלטפורמות.

לעיתים, נראה מלגזות, מכבשים, מנופים, טרקטורים, דחפורים וכד' נעים על גבי משאיות, סמיטריילירים וציוד מיוחד אחר אבל לעיתים גם נראה כל מיני יצורי כלאיים, שנובעים מכך שישנם חברות רבות שעושות את עבודתם על הצד החפיפניקי ביותר ולא שום סטנדרט או בקרה של איכות ובטיחות. בכל כאמור הם לא רק פוגעים בלקוח שלהם אלא יכולים גם להסב נזק לתשתיות ולעוברי אורח תמימים.

הייחודיות של הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי כבד

לכלים כבדים, הן מתחום התעשיה והן מתחום החקלאות יש כמה מאפיינים שחשוב להביא אותם בחשבון כאשר חושבים על שינוע או על חילוץ וגרירה שלהם. מדובר על ציוד יקר מאוד, שהשימוש הנעשה בו הוא לצרכים מדויקים ולא לשימוש קבוע. כך, שבניגוד למכונית בה נעשה שימוש יומיומי, דחפור למשל לא עובד כל הזמן וגם אינו יכול לנוע מאתר עבודה לאתר עבודה אחר על גלגלים או על גבי הכביש. כתוצאה מכך, לא משתלם עבור בעל ציוד מכני שכזה, להחזיק באופן קבוע מובילים מיוחדים שיהיו מסוגלים להתמודד עם הכלים הכבדים והוא יעדיף לשכור מידי פעם בפעם את הנדרש עבור הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי.

בעיה גדולה וכבדה

מלגזה, כמו ציוד מכני כבד רב אחר, מצוידת בגלגלים. אומנם העבירות שלה לא גבוהה במיוחד אך היא מסוגלת לנסוע על הכביש בעזרת הגלגלים שלה. הסיבות מדוע למרות זאת עדיין נדרשת הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי נעוצות באופי הנסיע שלהם. ציוד מכני הנדסי כבד ובעל מימדים גדולים. המשמעות של נתונים אלו שמהירות נסיעתו נמוכה מאוד. משכך, קשה לו מאוד לנסוע בכבישים הסואנים (הוא יגדיל בוודאות את הפקקים שגם כך קיימים ובלתי נסבלים) ובוודאי יאט את התנועה בכבישים המהירים. 

כאשר הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי נעשית בתוך הערים, הרי שחובה לדאוג כי בשל גודלם והחלקים הבולטים שלהם, הם אינם פוגעים בשוגג בתשתיות (גשרים, עמודי חשמל, תמרורים וכד'), בציוד וכלי רכב העומדים בצידי הכביש וחס וחלילה בוודאי שלא לפגוע באנשים. גם אם הם נוסעים בצורה זהירה, הרי שמשקלם מזיק לכבישים וסודק מקומות ותשתיות שלא נבנו היטב.

בנקודה זו גם חשוב לציין את התמחור או העלות של הפעלת כלים כבדים. לרוב מה שמגדיר אתם הם שעות המנוע. דהיינו בכלים כבדים שהמנוע שלהם מפיק מאמץ, המתבטא בדלק שהוא שורף, יש חשיבות לשמירה על הכלי מונע רק לצורך העבודה. זה חוסך כאמור גם דלק וגם מונע בלאי מהיר יותר של הכלי. משכך, איש אינו רוצה לבזבז שעות מנוע על נסיעות מנהלתיות שאין באמת קשר בינם לבין העבודה עצמה בשטח.

הובלת מלגזות וציוד מכני הנדסי וגרירה שלו

עד עתה עסקנו בנושא התובלה והשינוע של כלים כאלו ממקום למקום אבל האמת היא שלעיתים נדרש לגרור את הכלי הכבד עקב תקלה מצערת. זה יכול להיות תקלה מכנית או אפילו תקלה שנבעה מקושי או אתגר בשטח. כלי כבד כזה יש לפנות במהרה למוסך כדי להמשיך בטיפול. קבלן, גם אם הוא גדול אינו יכול לאפשר לעצמו התמהמהות בשטח של כלי לא תקין, משום שהוא יכול לעכב עבורו את המשך העבודה ובענף הבניה זמן שווה כסף. 

כאמור, גרירה שכזו אינה יכולה להתבצע באמצעות גרר רגיל של מכוניות משום שהוא אינו מסוגל לשאת את המשקל הזה ולרוב זה גם חורג מגבולות החוק. מעבר לכך, כבר עמדנו על חשיבות הובלת מלזות וציוד מכני הנדסי רק על ידי חברה מקצועית ומיומנת ועל ידי עובדים מנוסים. זה נכון גם עבור תחום הגרירה. מעבר לעובדה שצריך להתמחות בגרירה וחילוץ כלים כבדים, לעיתים בתנאים לא תנאים, איש המקצוע אינו מגיע רק על מנת לגרור ולעשות עליכם קופה. בחלק מן המקרים הוא יצליח לאתר את הבעיה ובמידה וניתן לתקנה בקלות בשטח – הוא יטפל בה בעצמו והכלי יחזור לעבודה במהירות. העבודה או היכן שהציוד נתקע – מהווים משימה לא פשוטה כלל ועיקר. זו גם הסיבה שבכל הקשור להובלות גרר לציוד כבד גדול צריך להיעזר בשירותי חברה מקצועית עם אנשים מנוסים ומיומנים במלאכה זו ועם ציוד מתאים.

שירות ברמה הגבוהה ביותר

ישנן חברות רבות המתהדרות בשירות הובלות מלגזות וציוד מכני הנדסי. מדובר בתחום שהולך וצובר תאוצה, בין השאר בגלל העובדה שמספר כלי הרכב, בהם גם הכלים הכבדים רק הולך וגדל מידי יום. ועדיין ציינו את החשיבות הרבה בהתקשרות עם חברה מקצועית ומוכחת. אלא שבזה לא מסתכם כל הסיפור. עליכם לבחור גם בחברה שנותנת עבורכם שירות מהיר, אמין ובפריסה רחבה. כבר ציינו את החשיבות הרבה בחזרה מהירה לעבודה. כאשר אתם צריכים שינוע או גרירה אין באפשרותכם להמתין עד להבאת המשאית או הגרר והבטחות שמופרות בעניין הזמנים. אתם צריכים חברות שיש להן פריסה רחבה של שירות, שיש להן צי של כלים המסוגלים להתמודד עם המשימה בצורה אחראית ובטיחותית ושהיא מכוונת שירות, כדי שתקבל מענה יעיל ואיכותי.

על החברה הזו לספק את השירותים שלה בכל מזג אוויר בכל מום ובכל תא ותנאי שטח ובעיקר לאפשר ללקוחותיה שירות של 24 שעות ביממה. המחירים והעלויות חשובים כמובן וניתן לעשות סקר שוק אל תמיד חשוב לזכור שכמו במוסכים, לעיתם מחיר זול מידי יעלה לכם ביוקר בהמשך.

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
אופנוע

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון לאופנוע בישראל

אם אתם חובבי אופנועים המתגוררים בישראל, חשוב להבין את הרמות השונות של רישיונות האופנוע הקיימים בארץ. קבלת רישיון לאופנוע מאפשרת לך לרכוב על אופנוע בצורה חוקית בכבישים, מה שמבטיח את שלומך וגם את שלומם של אחרים. במאמר זה נעמיק ברמות השונות של רישיונות אופנוע בישראל, דרישות גיל המינימום ותנאים לקבלת רישיון אופנוע A1.

מה הדברים שחשוב לקחת לרכיבת שטח

רכיבת שטח היא אחד מסוגי הספורט המרגשים וההרפתקנים ביותר שיש, במסגרתה רוכבי אופנוע יוצאים לחקור את המרחבים הפתוחים והמסלולים הלא מסומנים שנמצאים בלב הטבע הפראי.

אבודים ותקועים: איך לטפל במכונית נגררת ולהגיע הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית

דמיינו את זה: אתם מחנים את המכונית שלכם ברחוב, רק כדי לחזור ולגלות שהיא נעדרת. הפאניקה מתחילה כשאתה מבין שהמכונית שלך נגררה. התסכול והבלבול יכולים להיות מכריעים, אבל אל תפחדו! במאמר זה נדריך אתכם בתהליך הטיפול ברכב נגרר והגעה הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית.

הצורך בשירותי גרירה: אילו כלי רכב מועדים ביותר לתקלות?

כשמדובר בתקלות רכב, לא כל הרכבים נוצרים שווים. מכוניות מסוימות נוטות יותר לחוות בעיות הדורשות שירותי גרירה מאשר אחרות. הבנה של אילו כלי רכב יש סיכוי גבוה יותר להתקלקל יכולה לעזור הן לנהגים והן לחברות הגרירה להיות מוכנים יותר למצבים כאלה. בישראל, תדירות התקלות יכולה להשתנות בהתאם לסוג הרכב ולדלק שהוא משתמש בו.

חילוץ רכבי הובלה איך עושים את זה?

עולות חילוץ רכבי הובלה הכרחיות במצבים בהם כלי רכב כבדים נתקעים או משתתקים עקב שטחים מאתגרים, תאונות או כשלים מכניים\חשמליים. ביצוע חילוץ רכב הובלה מוצלח

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח