שירותי תובלה

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

שירותי תובלהשירותי תובלה יכולים להיות עבור המגזר הפרטי, הציבורי והמוסדי. שירותי תובלה כוללים הובלות של ציוד כבד ברוב המקרים. האפיון של ציוד כבד משתנה משנה לשנה, מדובר על ציוד שעולה על המידות הכתובות בחוק ורכב פרטי אינו יכולים להוביל אותו. בשביל שירותי תובלה נצטרך להיעזר במשאיות 15 טון או משאיות קטנות יותר עם נגרר. לפניכם מידע מרוכז בנוגע לשירותי תובלה.

מהם שירותי תובלה?

שירותי תובלה שונים משירותי הובלה. ההבדל בין השניים הוא ביחס למטען הנמצא על גבי המשאית. גם שירותי תובלה וגם שירותי הובלה נועדו כדי לשנע אובייקטים ממקום אחד לאחר. הובלה נוגעת יותר לפריטים קטנים, לרוב נראה את זה בהובלות של דירה כאשר הכל ארוז בארגזים. מצד שני, תובלה היא תחום הקשור להובלת פריטים גדולים כמו רכבים, כלי צמ"ה, מכולות, מקררים תעשייתיים ועוד. 

משאית תובלה צריכה להיות משאית גדולה, לרוב יהיה מדובר על משאית 15 טון, אך זה ניתן לשינוי. כמו כן, על המשאית להיות בעלת כושר העמסה. המשאיות צריכות להיות תואמות לסוג ההובלה, זאת אומרת שמשאית למכולות אינה זהה למשאית המשמשת להובלת כלי צמ"ה. לכל משאית יש מנגנוני קשירה ומנגנוני הובלה שונים. לדוגמא, על משאיות הקשורות בהובלות כלי רכב יהיה לנו רמפה באמצעותה נעלה את הרכב. המשאית חייבת להיות מדויקת בגודלה בהתאם לסוג ההובלה. 

האם ניתן לשכור משאיות תובלה?

לרוב לא יהיה ניתן לשכור משאיות תובלה, אלא לשכור שירותי תובלה. הסיבה לכך היא שאי כשירות בנהיגה במשאיות אלו יכולה לגרור השלכות משפטיות וכמו כן, מסוכנת לציבור. על המוביל להחזיק ברישיון מתאים, לעיתים נדרש רכב מלווה וכמו כן, עליו להחזיק בהכשרה מלאה לגבי העמסה, פירוק והרכבה. גם פחות משתלם לשכור משאית לעומת השכרת השירות המלא. השירות כולל ביטוח לגבי התכולה שלכם וכמובן שזה כלול במחיר. קיימות לא מעט חברות המציעות שירותי תובלה, עליכם לבחור מבין היצע החברות את החברה הנכונה ביותר עבורכם.

דגשי בטיחות

שירותי תובלה דורשים מיומנות רבה בהובלות, החל מתכנון המסלול ועד נסיעה. אחד הכלים אותם רוכש הנהג הוא כללי בטיחות לשינוע מטענים. כאשר מדובר על ציוד רב, יש לחלק את המשקל באופן שוויוני בכל חלקי המשאית. כמו כן, הדגשים העיקריים הם להניח את הכלים הכבדים בתחתית המשטח. כל האצה, בלימה וסיבוב עשוי להוציא את הנהג מאיזון ולכן המשקל חייב להיות מחולק באופן שווה. 

בנוסף, הנסיעה חייבת להיות במהירות המותרת בהתאם לסוג התובלה. הובלות שונות מחייבות את הנהג לנהוג במהירות שלא עולה על 80 קמ"ש, לעיתים אפילו 40 קמ"ש. לכן, בעל המקצוע חייב להיות ערני לכל החוקים כדי לשמור על הציוד, ולא פחות חשוב לשמור על חיי אדם. הבחירה בחברה מקצועית היא חובה, עלות ציוד כבד עשוי להגיע למיליוני שקלים. 

איך בוחרים חברת שירותי תובלה?

  1. מיקום – האפשרות הזאת אינה חובה, אבל היא עשויה להוזיל את המחיר. עליכם לבחור חברת הובלות שנמצאת באזור שלכם. אם אתם מצאתם חברה מקצועית שנמצאת רחוק מכם יהיה עליכם להוסיף למחיר את עלות הנסיעות. יש חברות הובלה בפריסה ארצית, ניתן למצוא בכל אזור בארץ חברה מקצועית שתוכל לספק את השירות הנדרש.
  2. ניסיון – אסור להתפשר על הניסיון של החברה. שירותי תובלה הם שירותים רגישים הדורשים מקצועיות מקסימלית. הניסיון כמובן כולל רישיון מתאים לביצוע המלאכה. במהלך קורס הנהיגה הנהגים רוכשים את כל הידע והתקנות בחוק הקובעות עם אילו אביזרים ניתן להשתמש בהובלות, איך להתאים את סוג הקשירה ביחס לסוג ההובלה והציוד, מהירות מותרת, איתות, תמרורי אזהרה ועוד. ככל שהנהג צבר יותר ניסיון הוא יחזיק בידע בנוגע לדרכים הנכונות להרכיב ולפרק את הציוד. 
  3. ביטוח – לא כל חברה מציעה לכם ביטוח ולכן, זאת השאלה הראשונה שאתם צריכים לשאול את החברה מולה אתם יוצרים קשר. גם אם אתם רואים חברה שמציעה שירותי תובלה במחיר X, עליכם לברר מה כלול במחיר וגם אם הביטוח כן כלול במחיר, בדקו מה כולל הביטוח בדיוק. הביטוח עשוי לא להכיל נזקים של הציוד שלכם, או באופן חלקי בלבד. 

איך שירותי תובלה עובדים?

לאחר יצירת קשר עם חברת ההובלה, יש מספר שלבים לתכנון. בשלב הראשון בעל המקצוע בוחן באופן פיזי או באמצעות תמונות את כל התכולה הרצויה לשינוע. רצוי לעדכן את בעל המקצוע במידות מדויקות, כולל משקלים. בהתאם לכך בעל המקצוע מתאים את המשאית המתאימה ואת הציוד המתאים לקשירה. לאחר מכן שלב התכנון בו נקבע מראש זמני הגעה ושיעור זמן למקום ההובלה. על בעל המקצוע לתכנן את המסלול המתאים ביחס לאזור בו הוא נמצא ולהגבלות שיש בדרך. 

כמו כן, יש לקחת בחשבון פריקה של המטען (כאשר מדובר על הובלה מנמל), יש לקחת בחשבון שיקולים נוספים של הובלה מבניין – האם נדרש מנוף. כל השיקולים צריכים להילקח בחשבון לפני ביצוע המלאכה. אם מדובר על מקום אליו הגישה מורכבת יש להגיע למקום לפני כן ולתכנן את המסלול או מצד שני, לדאוג לכך שתהיה חניה באזור המתאים. 

מה המחיר של שירותי תובלה?

המחיר של שירותי תובלה נקבע לאחר הסדר בין שני הצדדים. על שני הצדדים להסכים למחיר, לחתום על הביטוח לאחר שנבחן על ידי שניהם ורק כאשר יש הצעת מחיר שהוסכמה על שני הצדדים. המחיר של שירותי תובלה יכולים להתחיל מכמה מאות שקלים בודדים ולהגיע לאלפי שקלים. המחיר נקבע בהתאם לדרישות ההובלה, משקל המטען, האם נדרש רכב מלווה ועוד שיקולים נוספים שמייקרים את המחיר. 

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

Picture of א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
רכב

המדריך המלא לליסינג רכב דרגה 3: כל מה שצריך לדעת

רכבי מחלקה 3 הם בחירה פופולרית עבור אלו המעוניינים לשכור רכב. כלי רכב אלה כוללים בדרך כלל מכוניות סדאן בגודל בינוני, רכבי שטח ומשאיות. הם מציעים איזון טוב בין גודל, ביצועים ויעילות דלק. כאשר שוקלים רכב מסוג 3 לליסינג, חיוני להבין את התכונות והיתרונות הספציפיים שמגיעים עם דרגה זו.

רכבת

ההיסטוריה של רכבת ישראל וההתחדשות שלה

לרכבת ישראל היסטוריה עשירה שראשיתה בסוף המאה ה-19, אז נבנו קווי הרכבת הראשונים באזור. הרכבת מילאה תפקיד מכריע בחיבור בין ערים ואזורים שונים, והקלה על תנועת סחורות ואנשים ברחבי הארץ.

מוקד טלפוני

מתי הזמן הנכון לפנות למוקד הטלפוני של משרד התחבורה?

המוקד הטלפוני של משרד התחבורה הוא משאב חיוני עבור אנשים המבקשים מידע או סיוע בנושאים שונים הקשורים לתחבורה. בין אם יש לך שאלות בנושא רישוי, רישום רכב, בטיחות בדרכים או תחבורה ציבורית, צוות המוקד מיומן לספק הדרכה מדויקת ומועיל.

גרירת רכב

החלפת מנוע ברכב – כיצד זה מתבצע?

אתם נתקלים שוב ושוב בתקלות מנוע הרכב שלכם ומחפשים מידע מקיף לגבי החלפתו? המדריך שלפניכם נועד לספק לכם את כל המידע החשוב אודות התהליך המורכב

שירותי גרירה בחריש

שירותי גרירה בחריש הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בחריש לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה בעומר

שירותי גרירה בעומר הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בעומר לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח