שירותי הובלת ציוד כבד

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

שירותי הובלת ציוד כבדשירותי הובלת ציוד כבד הוא שירות פופולרי בשנים האחרונות, אפשר לראות את זה בביקוש הגובר לנהגי הובלה כבדה. אם אתם מחפשים שירותי הובלת ציוד כבד, ריכזנו עבורכם את כל המידע בנוגע לשירות. נתעסק היום במציאת חברת הובלה מומלצת, מהם הדגשים החשובים ביותר לבחירת החברה ומה זה בכלל הובלת ציוד כבד.

 

מהו הובלות כבדות?

עבודות הובלה כבדות הן הובלות אשר מעבר לממדים הסטנדרטיים, הובלות גדולות, מטענים רחבים או ציוד כבד. השם של ההובלה די מרמז על סוג ההובלה ולכן, הובלות אילו נחשבות להובלות הדורשות אנשי מקצוע מיומנים. האתגרים של הובלות כבדות דורשות ניסיון רחב והסמכה של רישיון נהיגה מיוחד. לכל הובלה כבדה יש את התקנות שלה הכתובות בחוק, ההובלות אינן נגישות בכל הכבישים, במיוחד בתוך העיר. לעיתים נדרש בליווי, הרמת קווי חשמל, מציאת דרכים חלופיות ועוד. 

כמו כן, תהליך התכנון הוא חלק בלתי נפרד מהובלות כבדות. התכנון חייב לגעת גם בדרכי הגעה, אבל גם בהעמסת הציוד. יש דגשים מאוד ברורים לגבי העמסת משקלים על משאית כבדה. כל משאית שעולה על הכביש חשופה לסכנות טבעיות שאין דרך להילחם בהם (כמו נהגים לא ערניים). מעבר לכך, המכשולים הנוספים יכולים להיות חוסר איזון של העמסת הציוד. משרד התחבורה קובע בדיוק איך לייצב את המשקלים במשאית כאשר הדגש העיקרי הוא לפרוס את המשקל באופן שווה לכל רוחב המשאית. כאשר צד אחד הוא בעל משקל רחב יותר, כאשר הציוד נמצא בחלק קדמי וכד', אנחנו יוצרים חוסר איזון. 

מהו ציוד כבד?

עומסים כבדים הם עומסים שנמצאים מעל למגבלה החוקית המוסדרת לפי תנאי הכביש ולפי התנאים של משרד התחבורה. המשקלים עשויים להשתנות משנה לשנה ובהתאם לאזור בו אתם נמצאים. התקנות בחוק קובעות הסדרים לגבי גודל המטען:

  1. 2 וחצי מטר – רכב שמשקלו הכולל אינו עולה על 1,500 ק"ג
  2. 3 מטר – רכב שמשקלו הכולל אינו עולה על 3,500 ק"ג ונמצא מעל 1,500 ק"ג.
  3. 3.5 מטר – רכב שמשקלו הכולל אינו עולה על 8,000 ק"ג ונמצא מעל 3,500 ק"ג
  4. 4 מטר – רכב שמשקלו הכולל הינו מעל 8,000 ק"ג.

מפעיל ההובלות שיש לו רישיון מתאים כשיר להוביל כל דבר, החל מאביזרי בנייה ועד לציוד צבאי. מטענים כבדים דורשים נגררים לרוב ואף רכב מלווה. 

 

איך בוחרים חברת הובלה?

כאשר אנחנו מחפשים שירותי הובלת ציוד כבד יש מספר דגשים שנרצה לבחון:

  1. ניסיון – הדבר החשוב ביותר הוא ניסיון בהובלת ציוד כבד. נוכל על ידי סקירה קצרה לבדוק את החברה ברחבי האינטרנט ולוודא האם לאותה חברה יש את הניסיון הנדרש כדי לבצע את המלאכה. הניסיון הוא קריטי פה מכיוון שמדובר על הציוד האישי שלנו שסביר להניח שערכו הוא אלפי שקלים ומעלה. חברה ללא ניסיון עשויה לגרום לנזקים ואף לתביעות. 
  2. ביטוח – אנחנו לא רוצים להתפשר על איכות החברה, אבל עדיין גם אם מדובר על חברה מנוסה אנחנו לא נרצה לפסוח על ביטוח מתאים. הביטוח הוא חוזה הנחתם בין שני הצדדים והוא כולל ביטוח בגין נזקים לרכוש שלנו. יש לקרוא את החוזה היטב ומומלץ גם להיעזר בעורך דין כאשר מדובר על הובלות של ציוד יקר. הביטוח כולל ביטוח בגין נזקים, החל מפיצוי חלקי ועד לפיצוי מלא. כמו כן, הביטוח יכול לכלול מקרים של איחור, טעויות אנוש וכל נזק שעשוי להיגרם עקב הובלה לא מוסדרת.
  3. זמינות – הזמינות של החברה היא קריטית. אם אתם עובדים בפעם הראשונה מול חברה אתם צריכים לקבוע איתה מספר ימים מראש, רצוי גם מספר שבועות מראש. שירותי הובלת ציוד כבד דורשים הכנה מוקדמת ולמעט מקרים חריגים, כמעט ולא ניתן לבצע את המלאכה מהיום להיום. על בעל המקצוע לבחון את הציוד ולהתאים את סוג המשאית בהתאם לגודל התכולה. כמו כן, בעל המקצוע צריך לבחון איזה ציוד הוא צריך להביא עימו.
  4. עמידה בפני אתגרים – המטרה היא שהחברה תבצע את המלאכה, לא משנה עד כמה העבודה מורכבת. מורכבות של הובלות יכולות לנבוע מחוסר גישה למקום (מקום צפוף בעיר) ועד לאי יכולת להוריד את הציוד דרך מעלית. במקרים כאלה החברה צריכה להגיע עם פתרון. חשוב לציין, החברה צריכה לדעת את כל המורכבויות שיש בהובלה כדי שלאחר מכן לא תבקש החברה תוספת תשלום במעמד ההובלה. 
  5. מחיר – נרצה לבחור בחברה שמציעה לנו מחירים הוגנים. אנחנו לא ממליצים לבחור בחברות שהכותרות שלהן הן תחת "הובלות ציוד כבד בזול". גם אם כן, יש לבחון לעומק למה המחיר זול, האם זה אומר שאין ביטוח? האם החברה עובדת לפי ק"מ או פרויקט? שירותי הובלת ציוד כבד הם שירותים מורכבים ולכן, ללא ניסיון ומוניטין חיובי לא נרצה להסתמך על כותרות מפתות. 

כמה עולה שירותי הובלת ציוד כבד?

המחיר עשוי להשתנות מקצה לקצה בהתאם לסיטואציה הנוכחית. יש משתנים רבים שעשויים להשפיע על המחיר ולכן, נקיטת מחיר מדויק יכולה להטעות. המחירים יכולים להתחיל מכ-200 ש"ח ולהגיע לאלפי שקלים, לעיתים אף יותר. הדרך הנכונה ביותר לקבל מחיר מדויק היא על ידי השוואת מחירים ובדיקה בין החברות המובילות. נמליץ לבצע סינון של חברות ללא מוניטין חיובי או ביקורות. 

ציינו בפני החברה את סוג הציוד הנדרש להובלה, אם יש לכם משקלים ומידות זה יעזור. כמו כן, יש לציין האם הציוד נכנס במעלית, האם אנחנו נדרשים להביא מנוף או במה ומהו התאריך והשעה בו אתם צריכים לבצע את ההובלה. 

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
אופנוע

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון לאופנוע בישראל

אם אתם חובבי אופנועים המתגוררים בישראל, חשוב להבין את הרמות השונות של רישיונות האופנוע הקיימים בארץ. קבלת רישיון לאופנוע מאפשרת לך לרכוב על אופנוע בצורה חוקית בכבישים, מה שמבטיח את שלומך וגם את שלומם של אחרים. במאמר זה נעמיק ברמות השונות של רישיונות אופנוע בישראל, דרישות גיל המינימום ותנאים לקבלת רישיון אופנוע A1.

מה הדברים שחשוב לקחת לרכיבת שטח

רכיבת שטח היא אחד מסוגי הספורט המרגשים וההרפתקנים ביותר שיש, במסגרתה רוכבי אופנוע יוצאים לחקור את המרחבים הפתוחים והמסלולים הלא מסומנים שנמצאים בלב הטבע הפראי.

אבודים ותקועים: איך לטפל במכונית נגררת ולהגיע הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית

דמיינו את זה: אתם מחנים את המכונית שלכם ברחוב, רק כדי לחזור ולגלות שהיא נעדרת. הפאניקה מתחילה כשאתה מבין שהמכונית שלך נגררה. התסכול והבלבול יכולים להיות מכריעים, אבל אל תפחדו! במאמר זה נדריך אתכם בתהליך הטיפול ברכב נגרר והגעה הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית.

הצורך בשירותי גרירה: אילו כלי רכב מועדים ביותר לתקלות?

כשמדובר בתקלות רכב, לא כל הרכבים נוצרים שווים. מכוניות מסוימות נוטות יותר לחוות בעיות הדורשות שירותי גרירה מאשר אחרות. הבנה של אילו כלי רכב יש סיכוי גבוה יותר להתקלקל יכולה לעזור הן לנהגים והן לחברות הגרירה להיות מוכנים יותר למצבים כאלה. בישראל, תדירות התקלות יכולה להשתנות בהתאם לסוג הרכב ולדלק שהוא משתמש בו.

חילוץ רכבי הובלה איך עושים את זה?

עולות חילוץ רכבי הובלה הכרחיות במצבים בהם כלי רכב כבדים נתקעים או משתתקים עקב שטחים מאתגרים, תאונות או כשלים מכניים\חשמליים. ביצוע חילוץ רכב הובלה מוצלח

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח