שירותי גרירה והובלה של מחפרון

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

שירותי גרירה והובלה של מחפרוןמחפרון הוא אחד הכלים שהכי יפה לראות בפעולה. הכף הקדמית הענקית שלו מקדימה והמחפר המותקן בחלק האחורי מאפשר לו לבצע את עבודות החפירה והזזת העפר בצורה מהירה ויעילה. מה שלא יעיל במיוחד ובטח לא מהיר, ביחוד עם עושים זאת בזהירות הנדרשת היא התנועה של המחפרון. לרוב נראה את המחפרון בתנועה התוך אתר העבודה או בעומק הבור הענק שחפר אבל לא נראה אותו נע על כבישים ברחובות, בדרכו מאתר בניה לאתר אחר. זאת, על אף שבניגוד לכלי עבודה כבדים אחרים הוא דווקא מצויד בגלגלים מיוחדים שהיו יכולים לאפשר לו לעשות זאת וביחוד מקנים לו עבירות טובה יחסית גם בשטח כך שהסיכוי שלו להתקע ולהזדקק לחילוץ קטן יותר. 

אם  כך, מדוע לא נראה את המחפרון על הכבישים? מדוע הוא זקוק במקרים מסוימים לסיוע של שירותי גרירה והובלה של מחפרון? הסיבות והדרכים הטובות ביותר להוביל או לחלץ מחפרון בצורה מקצועית, בשורות הבאות.

סיוע של שירותי גרירה והובלה של מחפרון

שירותי גרירה והובלה של מחפרן אינם יכולים להתבצע עם גרר רגיל, כמו זה המחלץ את מכוניתכם כאשר אתם נתקעים או אחרי תאונה. זאת אומרת שלעיתים גם מחפרון נתקע, המנוע שלו שובק והוא זקוק להגעה למוסך. גם מעת לעת יש צורך של המחפרון לזוז ממקום למקום, למשל מחניון הציוד של הקבלן לאתר העבודה. לצורך כך צריך המחפרון להגר על ידי גרר מיוחד או להיות מועמס על משאית או סמיטריילר מיוחדים, המסוגלים לנוע אתו למרות משקלו העצום. 

גררים ומשאיות מיוחדות כאלו אינם נחלתם של מחפרונים בלבד. העמסה והסעת ציוד על גרר או משאית יכולה להתבצע גם על ציוד מכני הנדסי (צמ"ה) כבד אחר וגם על ציוד מכני קטן וקל הרבה יותר. בין השאר אנו מדברים על העמסה של מנופים, דחפורים, מכבשים, מלגזות, במות הרמה, כלי חקלאיים גדולים כמו קומביינים, קוטפות, כלים טלסקופים, טרקטורים ועוד ועוד. לא רק שהמשקל של הכלים הללו כבד מאוד ולא רק שרוחבם וגודלם יכולים לחרוג החוצה, נדרשת גם מיומנות העמסה ונסיעה מיוחדת איתם ולכן לא רק הגרר או המשאית צריכים להיות מיוחדים ומאושרים לדבר אלא גם האנשים המפעילים את מערך השינוע הזה.

ייחודיות שירות גריריה והובלה של מחפרון.

אז מדוע למעשה לא נותנים למחפרון לנוע כרגיל על גלגליו בכבישים, למרות שטכנית הוא מסוגל לכך? ישנם כמה סיבות ונפרט אחרות ומרכזיות שבהן. מחפרונים כמו כלים כבדים אחרים הם בעלי משקל עצום. לפיכך, באופן טבעי, המהירות שלהם קטנה בהרבה מכלי רכב רגיל. למרות שמחפרון עודנו מהיר בהרבה מכלי הנדסה כבדים אחרים, עדיין נסו לדמיין אותו נוסע על כביש מהיר או ברחבי הרחובות הצי והסמטאות במרכזי הערים. הפקקים שאנחנו סובלים מהם יום יום – ייראו כעת כמו משחק ילדים. והמהירות לא רק משפיעה על הסביבה, היא משפיעה על הקבלן ועל היכולת לעבוד בשטח. אם הקבלן היה צריך להמתין ימים רבים (כן לעיתים בטווחים מרוחקים זה יכול לקחת ימים רבים) עד שהמחפרון יגיע ממקום מרוחק למקום אחר, הוא היה תולש את שערותיו שכן העבודה שלו מתעכבת והוא מפסיד כסף. לכן הוא יעדיף לקחת שירותי גרירה והובלה של מחפרון, להעמיס אותו על המשאית ולחכות כמה שעות בודדות עד הגעתו.

כעת נעבור לייחודיות נופת של המחפרון. כבר הזכרנו את הכף העצומה מקדימה ואת מערך החפירה המותקן מאחור. כאמור, מאוד מרשים בפעולה אבל הרבה פחות כיף לנהוג בסביבתם או לנוע בכלל. בשל המבנה הייחודי שלו, המחפרון הוא כלי מסורבל שגם לנהג שלו יכולת מוגבלת לשלוט בו בבטחה ולכן עליו להיות זהיר שבעתיים. שחלילה לא יפגע בלי משים, עם חלק בולט כזה או אחר ברוחב או בחזית ובחלק האחורי, ברכבים חונים, נוסעים או בעוברי אורח. באתרי העבודה עצמם, הפועלים והבנאים בסביבת המחפרון אמורים לחבוש קסדות הגנה. הציבור הרחב המסתובב ברחובות אינו מצויד בכאלו. שירותי גרירה והובלה של מחפרון שמים דגש על העמסה, קיבוע ונסיעה בטוחה ועל פי חוק ובאופן כללי תנועתם בטוחה יותר.

עוד סיבות לשימוש במערך שירותי גרירה והובלה של מחפרון

סיבה נוספת ומעניינת הקשורה גם היא למסורבלות והמשקל הכבד של מחפרון (או מנוף, מכבש, דחפור וכד') היא היותו פוטנציאל נזק עבור תשתיות. כשם שאת הטנקים מעמיסים על מובילים, כך גם בכלים הכבדים באזרחות. משקלם הרב מסוגל לפגוע בתשתית הכבישים, לסדוק אספלט, לרסק מדרכות שהם נעים עליהן בטעות וכד'. אנחנו מכירים את הנזקים שמשאיות הובלה וגרירה של ציוד כבד עושות מעת לעת לגשרים (זה לא אמור לקרות ולרוב קורה עם חברות חאפריות, פיראטיות ולא מקצועיות. איש מקצוע מיומן מכיר את הנתיבים הרלוונטיים והיכן מותר או אסור לנסוע ומהם המכשולים הצפויים).

עוד סיבה לשימוש עם שירותי גרירה והובלה של מחפרון מגיעה מטעם קבלני העבודה עצמם. ברור, שקבלן אפילו בסדר גודל גדול, לא יחזיק בעצמו צי משאיות הובלה וגרר למקרים בהם הוא צריך לשנע כלים ממקום למקום. כלכלית, הוא יעדיף לשכור שירותי גרירה והובלה של מחפרון כל פעם מחדש. אבל מעבר לכך, כלי עבודה כבדים כאלו מייצרים לעצמם בלאי גדול. העדיפות היא לצמצם את "שעות המנוע" שלהם למינימום ובעיקר לעבודה עצמה. שעות המנוע משפיעות גם על הביט הכלכלי (ולא מעט פעמים תמחור עבודה נקבע על פי קטגוריה זו). לכן עדיף להתקשר עם שירותי גרירה והובלה של מחפרון ולא לבזבז ולקצר את חיי המחפרון על נסיעה מנהלתית ממקום למקום.

חפשו מקצועיות

כפי שראינו, שירותי גרירה והובלה של מחפרון אינם דבר של מה בכך. עיגולי פינות, ניסיון לחסוך באיכות ולא רק במחיר וכד', יובילו בסופו של דבר לנזק גם לכלים, גם לקבלנים, גם ללקוחות וגם חלילה, לבני אדם תמימים. חברתנו עוסקת כבר שנים רבות בתחום וברשותנו מערך שירותי גרירה והובלה של מחפרון וכלים כבדים אחרים. כולם נהוגים על ידיד אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים שדואגים לך ולכלים שלך.

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
אופנוע

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון לאופנוע בישראל

אם אתם חובבי אופנועים המתגוררים בישראל, חשוב להבין את הרמות השונות של רישיונות האופנוע הקיימים בארץ. קבלת רישיון לאופנוע מאפשרת לך לרכוב על אופנוע בצורה חוקית בכבישים, מה שמבטיח את שלומך וגם את שלומם של אחרים. במאמר זה נעמיק ברמות השונות של רישיונות אופנוע בישראל, דרישות גיל המינימום ותנאים לקבלת רישיון אופנוע A1.

מה הדברים שחשוב לקחת לרכיבת שטח

רכיבת שטח היא אחד מסוגי הספורט המרגשים וההרפתקנים ביותר שיש, במסגרתה רוכבי אופנוע יוצאים לחקור את המרחבים הפתוחים והמסלולים הלא מסומנים שנמצאים בלב הטבע הפראי.

אבודים ותקועים: איך לטפל במכונית נגררת ולהגיע הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית

דמיינו את זה: אתם מחנים את המכונית שלכם ברחוב, רק כדי לחזור ולגלות שהיא נעדרת. הפאניקה מתחילה כשאתה מבין שהמכונית שלך נגררה. התסכול והבלבול יכולים להיות מכריעים, אבל אל תפחדו! במאמר זה נדריך אתכם בתהליך הטיפול ברכב נגרר והגעה הביתה בשלום על ידי הזמנת מונית.

הצורך בשירותי גרירה: אילו כלי רכב מועדים ביותר לתקלות?

כשמדובר בתקלות רכב, לא כל הרכבים נוצרים שווים. מכוניות מסוימות נוטות יותר לחוות בעיות הדורשות שירותי גרירה מאשר אחרות. הבנה של אילו כלי רכב יש סיכוי גבוה יותר להתקלקל יכולה לעזור הן לנהגים והן לחברות הגרירה להיות מוכנים יותר למצבים כאלה. בישראל, תדירות התקלות יכולה להשתנות בהתאם לסוג הרכב ולדלק שהוא משתמש בו.

חילוץ רכבי הובלה איך עושים את זה?

עולות חילוץ רכבי הובלה הכרחיות במצבים בהם כלי רכב כבדים נתקעים או משתתקים עקב שטחים מאתגרים, תאונות או כשלים מכניים\חשמליים. ביצוע חילוץ רכב הובלה מוצלח

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח