משאבות סולר – איך רוכשים משאבה בצורה נכונה

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מרבית האנשים המחזיקים כלי רכב רגילים, לעבודה או לשימוש אישי, מתדלקים אותו אחת לכמה זמן בתחנת דלק, באופן רגיל. בדרך כלל הם ישתמשו בדלק 95 סטנדרטי. סביר להניח שהם גם לא יתעסקו בשאלה איך משאבת הדלק מורכבת ברכב וכיצד היא פועלת, אלא אם יש תקלה ואז הם יפנו למוסך שיטפל בה.

לעומת זאת, עובדי חקלאות ובעלי מקצוע אחרים המשתמשים בטרקטורים ובכלי רכב לעבודה בשטח מסוגים שונים, יתדלקו את הרכב באמצעות סולר אשר משמש דלק להנעת כלי רכב עם מנועי דיזל. מאחר והרבה מאוד כלי רכב המיועדים לעבודה בשטח, בפרט טרקטורונים מורכבים ממנועי דיזל ולכן השימוש בחומר זה נפוץ במקרים אלו. חשוב לציין, סולר משמש לא רק לצורך הנעת מנועים אלא גם לצרכים נוספים, כולל צרכים תעשייתיים וכן חומר להסקה.

מאחר וכלי רכב חקלאיים נמצאים בשימוש רב, אזי שלא פעם יש צורך להחליף להם משאבות סולר. אלו משאבות המותקנות בתוך כלי הרכב. אם המשאבה מתקלקלת ואי אפשר להשתמש בה, אז באופן טבעי אי אפשר להניע את הרכב, על כן יש צורך להחליף את המשאבה. ייתכן מאוד שיהיה אפשר לטפל ולתקן אותה, אך סבירות גבוהה יותר שיהיה צורך להחליף אותה בשביל שיהיה ניתן להשתמש ברכב שנית.

 

כיצד עושים את זה?

בעיקרון, ניתן לרכוש משאבות סולר דרך חברות המשווקות אותן ואם יש לנו את הידע הטכני הדרוש, אזי שנוכל לבצע זאת בעצמנו. מאחר ולא כל אחד מחזיק ברשותו את הידע והכלים הנדרשים לשם ביצוע העבודה, מוטב לפנות אל גורמי מקצוע, קרי אנשים שמתמחים בעבודה עם כלי רכב מסוגים שונים, ובפרט רכבים שמשמשים לצורכי עבודה.

החלפת משאבת סולר חייבת להתבצע כמה שיותר מהר, הן בשביל שיהיה ניתן להחזיר את הרכב לשימוש מהיר והן בשביל שיהיה ניתן להשתמש בו בצורה בטוחה. אף אחד לא רוצה למצוא את עצמו תקוע באמצע שום מקום עם בעיות התנעה כאלה ואחרות.

צריך לציין עוד, כשמחליפים משאבות סולר יש לוודא כמובן שהמשאבה מתאימה לסוג הרכב וכן שהיא תקינה וניתן להשתמש בה בצורה סדירה כפי שאנחנו רוצים וצריכים.

איפה אפשר למצוא משאבות סולר?

היום אנחנו יכולים למצוא הרבה מאוד חנויות ואתרי אינטרנט אשר מספקים משאבות סולר לכלי רכב ולאמצעים אחרים. דרך אותן חנויות ואתרים, אנחנו יכולים גם ללמוד אודות המשאבות והיכולות שלהן, וכן אנחנו יכולים ללמוד על סוגים שונים של משאבות על מנת לדעת כיצד להזמין משאבה מותאמת לצרכים שלנו.

לפני שאנחנו מבצעים את הרכישה, חשוב לבדוק את המאפיינים של המשאבה, את הגודל שלה וכן אנחנו צריכים לוודא שאנחנו מקבלים אחריות מלאה על המשאבה, בין אם זה לשנה ובין אם זה לחצי שנה, על פי החלטת היצרן.

 

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

Picture of א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
רכב

המדריך המלא לליסינג רכב דרגה 3: כל מה שצריך לדעת

רכבי מחלקה 3 הם בחירה פופולרית עבור אלו המעוניינים לשכור רכב. כלי רכב אלה כוללים בדרך כלל מכוניות סדאן בגודל בינוני, רכבי שטח ומשאיות. הם מציעים איזון טוב בין גודל, ביצועים ויעילות דלק. כאשר שוקלים רכב מסוג 3 לליסינג, חיוני להבין את התכונות והיתרונות הספציפיים שמגיעים עם דרגה זו.

רכבת

ההיסטוריה של רכבת ישראל וההתחדשות שלה

לרכבת ישראל היסטוריה עשירה שראשיתה בסוף המאה ה-19, אז נבנו קווי הרכבת הראשונים באזור. הרכבת מילאה תפקיד מכריע בחיבור בין ערים ואזורים שונים, והקלה על תנועת סחורות ואנשים ברחבי הארץ.

מוקד טלפוני

מתי הזמן הנכון לפנות למוקד הטלפוני של משרד התחבורה?

המוקד הטלפוני של משרד התחבורה הוא משאב חיוני עבור אנשים המבקשים מידע או סיוע בנושאים שונים הקשורים לתחבורה. בין אם יש לך שאלות בנושא רישוי, רישום רכב, בטיחות בדרכים או תחבורה ציבורית, צוות המוקד מיומן לספק הדרכה מדויקת ומועיל.

גרירת רכב

החלפת מנוע ברכב – כיצד זה מתבצע?

אתם נתקלים שוב ושוב בתקלות מנוע הרכב שלכם ומחפשים מידע מקיף לגבי החלפתו? המדריך שלפניכם נועד לספק לכם את כל המידע החשוב אודות התהליך המורכב

שירותי גרירה בחריש

שירותי גרירה בחריש הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בחריש לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה בעומר

שירותי גרירה בעומר הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בעומר לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח