מהם הגורמים המובילים לתאונות דרכים?

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

תאונות דרכים מהוות דאגה משמעותית בכל רחבי העולם, בשל החשש מאובדן חיים, פציעות חמורות ועלויות כלכליות ניכרות.

כדי להקטין ככל הניתן את הסיכוי שתהיו מעורבים בתאונת דרכים, מה שיועיל לא רק לבטיחותכם אלא גם יעזור לכם להשיג ביטוח לרכב בתנאים יותר נוחים, מומלץ להכיר ולהבין היטב את הגורמים המובילים לתאונות.

 

הסחת דעת בעת הנהיגה

אחד הגורמים העיקריים לתאונות דרכים כיום הוא נהיגה מוסחת, אשר כוללת כל פעילות שמסיטה את תשומת הלב מנהיגה, כגון דיבור או שימוש אחר בטלפון, אכילה או שתייה, ניהול שיחה (או ויכוח) עם אנשים ברכב או התעסקות עם הרדיו, ה-GPS או כל דבר אחר. ברגע שדעת הנהגים מוסחת, זמן התגובה שלהם פוחת וזה עלול להוביל לתאונות חמורות.

 

מהירות מופרזת

תאונות דרכים רבות נגרמות בשל חריגה מהמהירות המותרת, או נהיגה מהירה מדי לתנאי הדרך. מהירות מופרזת מקטינה את משך הזמן של הנהג לתגובה בשעת חירום ומגבירה את חומרת התאונה. נהיגה אחראית ועמידה במגבלות המהירות הן קריטיות.

 

נהיגה בשכרות

נהיגה תחת השפעת אלכוהול (או סמים מסוגים שונים, ואפילו תרופות מסוימות) היא עוד גורם מוביל לתאונות דרכים ולהרוגים. אלכוהול פוגע בחשיבה, בהיגיון ובתיאום השרירים, אשר חשובים מאוד לנהיגה בטוחה. אסור בשום אופן לנהוג תחת השפעה.

 

נהיגה בפזיזות

נהיגה לא זהירה, כמו החלפת נתיב במהירות ללא איתות, נהיגה אגרסיבית ואי ציות לחוקי התעבורה, מעלה משמעותית את הסיכון לתאונות. סבלנות והתחשבות באחרים שנמצאים איתכם בדרך יכולה להפחית מאוד את הסיכון הזה.

 

תנאי מזג אוויר גרועים

תנאי מזג אוויר לא טובים כמו גשם, ערפל, שלג וקרח עלולים ליצור תנאי דרך מסוכנים. תנאים אלו דורשים מנהגים להיות זהירים במיוחד ולנהוג במהירויות מופחתות. אם לא מתאימים את הרגלי הנהיגה למצב, בהחלט עלולות להתרחש תאונות דרכים.

 

נסיעה באורות אדומים ותמרורי עצור

התעלמות מרמזורים ותמרורי עצור היא מנהג מסוכן שגורם לתאונות רבות, במיוחד בצמתים מרכזיים. חשוב מאוד לציית תמיד לחוקים, כדי להבטיח את הבטיחות שלכם ושל אחרים בכביש.

 

נהגים חדשים ונהגים חסרי ניסיון

חוסר ניסיון יכול להוביל לקבלת החלטות לקויה בדרכים. בני נוער, או נהגים אחרים שלא התנסו רבות, נוטים יותר לזלזל במצבים מסוכנים או מתקשים להגיב כראוי. הכשרה נכונה וחשיפה הדרגתית לתנאי נהיגה שונים יכולות לסייע בהפחתת הסיכון הזה.

 

לסיכום

לעתים קרובות ניתן למנוע תאונות דרכים על ידי הבנה והימנעות מהגורמים העיקריים להן. מנהיגה מוסחת לנהיגה במהירות מופרזת, נהיגה בשכרות ועוד, הכרת הסיכונים הללו יכולה להציל חיים. הבטיחות בכביש היא מעל הכל, ונהיגה זהירה ומושכלת היא ההגנה הטובה ביותר מפני תאונות דרכים.

עם זאת, חשוב לזכור שבסופו של דבר תאונות קורות, בין אם באשמתכם או לא. לכן, אתם צריכים ביטוח לרכב שלוקח את הסיכונים השונים בחשבון ומעניק הגנה כלכלית במקרי חירום.

תאונת דרכים

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים

נתקעתם עם הרכב? האם עדיף להזמין גרר או שירות להחלפת המצבר?

להיתקע עם רכב שאינו מניע זה ממש מצב לא נעים ואיכשהו נדמה שהדבר תמיד מתרחש בזמן הכי פחות נוח שרק יכול להיות. במצב שכזה יש לכם שתי אפשרויות ולכן בשורות הבאות ננסה לתת לכם מענה לשאלה – האם עדיף להזמין שירותי גרר או אולי דווקא להזמין שירות להחלפת מצבר הרכב? 

פירוק רכב

פירוק רכב ישן – מספר דגשים לתהליך מכירת רכב לפירוק

כאשר מגיע הזמן להיפרד מהרכב שלכם באופן שהוא גם ידידותי לסביבה וגם משתלם, הסדרת פירוקו דורשת סדרה של צעדים מכוונים. בתחילה, המסע שלך מתחיל במחקר מעמיק לחשיפת חברות פירוק מקצועיות ואמינות. לא לכל גוף תהיה המומחיות או השירותים המדויקים העונים על הצרכים הספציפיים של הרכב שלך, במיוחד אם אתה מטפל בדגמים מיוחדים או מחפש חברה הפועלת בשיטות ידידותיות לסביבה.

גרירת רכב

שירותי גרירה מכל מקום

שירותי גרירת רכבים יכולים לשמש במקרים רבים, והם יכולים לכלול גם סוגי שירותים נלווים הנקראים שירותי דרך. בשורות הבאות, נעבור על סוגי השירותים השונים, נבין כיצד לחסוך בעלויות ועוד – המשיכו לקרוא.

גרירת רכב

7 טיפים חיוניים לבחירת חברת גרירת רכב בת ים הטובה ביותר

בכל הנוגע לבחירת חברת גרירת רכב בבת ים, ישנם מספר גורמים שיש לקחת בחשבון על מנת להבטיח חוויה חלקה וללא טרחה. בין אם אתם זקוקים לגרירת חירום או סיוע בתקלה, בחירת חברת הגרירה הנכונה היא קריטית. להלן 7 טיפים חיוניים שיעזרו לך לקבל החלטה מושכלת:

כמה מקבלים על רכב לפירוק

אם יש לך רכב ישן שכבר לא נוסע ובזמן הקרוב אתה לא מתכנן לתקן אותו, אחת האפשרויות היא למכור אותו לפירוק. אבל כמה מקבלים על מכירת רכב במצב כזה? התשובה תלויה בכמה גורמים.

אופנוע

כל מה שצריך לדעת על הוצאת רישיון לאופנוע בישראל

אם אתם חובבי אופנועים המתגוררים בישראל, חשוב להבין את הרמות השונות של רישיונות האופנוע הקיימים בארץ. קבלת רישיון לאופנוע מאפשרת לך לרכוב על אופנוע בצורה חוקית בכבישים, מה שמבטיח את שלומך וגם את שלומם של אחרים. במאמר זה נעמיק ברמות השונות של רישיונות אופנוע בישראל, דרישות גיל המינימום ותנאים לקבלת רישיון אופנוע A1.

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח