גרר למחפרון

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

גרר למחפרוןשירותי גרירה למחפרון הם שירותים שונים מאשר גרירות סטנדרטיות. גרירות אלו מחייבות את בעל המקצוע להחזיק בהסמכה לגרירת כלי צמ"ה. לצורך הגרירה יש להחזיק בציוד הנדרש ולדעת את הנהלים הכתובים בחוק. גרר למחפרון נועד כדי לסייע למפעלים, אתרי בנייה, חקלאים וכל מה שמשתמש במחפרון. הצורך יכול לנבוע לצורך חילוץ או לצורך שינוע ממקום א' לב'. 

 

מהו מחפרון?

מחפרון הוא כלי פופולרי מאוד באתרי בנייה והוא משמש לצורך עבודות תשתית. מחפרון כשמו כן הוא, הוא מבצע עבודות חפירה אשר נעשות בצורה מקצועית ויעילה. המחפרון הומצא בשנת 1952 ועד היום הוא נחשב לכלי חובה בכל אתר בנייה. המחפרון נקרא גם "שופל", הוא בנוי בצורה בה יש שתי כפות מקצוות המחפרון אשר לכל אחת שימוש אחר. המשקל של מחפרון סטנדרטי נע בין 5 ל-10 טון וזה כבר מסביר לנו למה הגרירה הופכת למורכבת. 

גרר למחפרון – למי זה מיועד?

גרר למחפרון מיועד לבתי עסקים, קבלנים, מפעלים ולכל מי שנדרש לשנע את המחפרון ממקום אחד לאחר. מחפרון הם כלי רכב שמגיעים למהירות נמוכה ולכן לא ניתן לשנע אותם באופן עצמאי. מעבר לכך, המהירות המקסימלית שלהם לא מאפשרת להם לעלות על כבישים בינעירוניים. לכן, כאשר קבלן סיים את הפרויקט שלו באזור מסוים, הוא ירצה להעביר את המחפרון לאזור אחר ויידרש להזמין גרר.

הצורך השני בגרר למחפרון הוא כאשר המחפרון נתקע מסיבה כזאת או אחרת. במקרים כאלה נצטרך לבחור בחברת גרירה שמתמחה גם בחילוץ, מחפרון הם כלים שעובדים בתנאי שטח ולכן לא תמיד הגרירה תעשה בצורה נוחה ונדרשת מקצועיות בזמן החילוץ. הגרירה היא לבית הלקוח, למפעל או למוסך בהתאם לבחירה של הבעלים. 

 

איזה גרר נדרש למחפרון?

כל חברת גרירה חייבת לעמוד בתקנים של משרד התחבורה. הבחירה של הגרר היא בהתאם לגודל המחפרון, כמעט תמיד יהיה מדובר על גרר נפתח כאשר בפתיחת הגרר יש מסילה עליה המחפרון עולה (במקרים שניתן להניע אותו). מעבר לכך, צריך לדאוג לכך שיש וו גרירה שמושך את המחפרון במקרה בו לא ניתן להניע את המחפרון. על המשאית גרירה להיות כשירה למשקלים כבדים בהתאם למשקל המחפרון. במשאיות מסוימות ניתן גם להתחיל שני כלי צמ"ה. 

 

איך בוחרים גרר למחפרון?

  1. אזור – תחילה אתם תרצו לבחור בחברת גרירה שנמצאת באזור שלכם, ככה תקבלו את השירות במחיר הוגן ותוך פרק זמן קצר. עליכם לבדוק באותו עת שחברת הגרירה מגיעה לאזור אליו המחפרון אמור להגיע, חברות מקצועיות עובדות בפריסה ארצית. 
  2. זמינות – כאשר מדובר על מחפרון המיועד להמשך עבודה באזור אחר אנחנו נרצה לבחור בחברת גרירה שיודעת לדייק בזמנים. כל איחור עשוי להוביל להפסדים כספיים עבור תשלום לנהג מחפרון ועבור המתנה להמשך העבודה. לכן, כאשר אתם בוחרים בחברה שימו לב מהו המוניטין של החברה.
  3. ביטוח – בחרו בחברה שמעניקה לכם ביטוח לכל מקרה של נזק למחפרון. לפני הגרירה יש לחתום על חוזה אשר משקף בין שני הצדדים כל מקרה של נזק לכלי הצמ"ה. עלויות כל מחפרון מגיעות לעשרות ואפילו מאות אלפי שקלים, על חברת הגרירה להתחייב לפיצוי במקרה של כל נזק.
  4. ניסיון – החברה חייבת להיות עם ניסיון ומוניטין חיובי. גרירת מחפרון דורשת מיומנות ורישיון מתאים. תחילה, על בעל המקצוע לדעת איך להעלות את המחפרון על הגרר בצורה נכונה, דבר שני על בעל המקצוע לדעת באיזה ציוד יש להשתמש בקשירת המחפרון (שרשראות ברזל לרוב) וכמו כן, בעל המקצוע חייב לדעת את המסלול המתאים בהתאם לתקנות הכתובות בחוק. דבר נוסף, יש מקרים רבים שהגרירה היא גרירת חילוץ, משמע המחפרון תקוע מסיבה כזאת או אחרת והגרירה הופכת למורכבת יותר ועשויה להיות גם בתנאי שטח. 

כמה עולה גרירת מחפרון?

המחיר של גרירת מחפרון נקבע בהתאם למרחק, ביטוח, אחסון לילה ועוד משתנים נוספים. המחירים מתחילים מכ-1,000 ש"ח למרחק של עד 10 ק"מ, והמחירים עשויים להגיע לכ-4,000 ש"ח עבור מעל 100 ק"מ. מעבר לכך, אם אתם בוחרים לגרור את המחפרון למוסך והגרירה היא בשעות או בימים בהם המוסך אינו פעיל תצטרכו לשלם על אחסון לילה אצל חברת הגרירה. המחיר של אחסון לילה נע בין 80 ל-120 ש"ח ללילה תלוי בחברת הגרירה.

שימו לב, חברות גרירה הן חברות שעובדות בשעות סטנדרטיות, אך כאשר תרצו שירותי גרירה בשעות הלילה, חגים ושבתות המחירים מתייקרים משמעותית בשיעור של 150%. כאשר מדובר על גרר פרטי תוכלו לקבל שירותים תוך כשעה, כאשר מדובר על גרר מטעם חברת הביטוח זמן ההמתנה עשוי להגיע ל-3 שעות. 

 

האם לפנות לחברה פרטית או חברה מטעם הביטוח?

הפעלת הביטוח עבור גרירת מחפרון (רק במקרים של חילוץ) עשויה להיות זולה יותר, אך יש לקחת בחשבון שגרירת מחפרון ברוב המקרים תהיה למוסך הקרוב ובהתאם לתנאי חברת הביטוח. המחיר אותו תשלמו משתנה בהתאם למיקום שלכם ולרוב ינוע בטווח של ה-1,000 ש"ח. אם הזמן שלכם הוא קריטי, עליכם לקחת בחשבון שזמני ההמתנה של חברת גרירה מטעם חברת הביטוח ארוכים יותר. 

כאשר מדובר על שינוע לצרכי עבודה ולא חירום, חברת הביטוח אינה תעניק לכם שירותי גרירה. במקרים כאלה תוכלו לבחור בשירות לפי ק"מ או לבחור בחברה שתעניק לכם מחיר לפי פרויקט. פער המחירים אינו רחב, אך עשוי להוזיל עלויות באופן כזה או אחר. אנחנו לא ממליצים לבחור בחברה ללא ניסיון וכמובן שאסור להתפשר על ביטוח, הביטוח חייב להיות מלא ורצוי אפילו לתת לעורך דין לעיין בחוזה. 

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

Picture of א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
רכב

המדריך המלא לליסינג רכב דרגה 3: כל מה שצריך לדעת

רכבי מחלקה 3 הם בחירה פופולרית עבור אלו המעוניינים לשכור רכב. כלי רכב אלה כוללים בדרך כלל מכוניות סדאן בגודל בינוני, רכבי שטח ומשאיות. הם מציעים איזון טוב בין גודל, ביצועים ויעילות דלק. כאשר שוקלים רכב מסוג 3 לליסינג, חיוני להבין את התכונות והיתרונות הספציפיים שמגיעים עם דרגה זו.

רכבת

ההיסטוריה של רכבת ישראל וההתחדשות שלה

לרכבת ישראל היסטוריה עשירה שראשיתה בסוף המאה ה-19, אז נבנו קווי הרכבת הראשונים באזור. הרכבת מילאה תפקיד מכריע בחיבור בין ערים ואזורים שונים, והקלה על תנועת סחורות ואנשים ברחבי הארץ.

מוקד טלפוני

מתי הזמן הנכון לפנות למוקד הטלפוני של משרד התחבורה?

המוקד הטלפוני של משרד התחבורה הוא משאב חיוני עבור אנשים המבקשים מידע או סיוע בנושאים שונים הקשורים לתחבורה. בין אם יש לך שאלות בנושא רישוי, רישום רכב, בטיחות בדרכים או תחבורה ציבורית, צוות המוקד מיומן לספק הדרכה מדויקת ומועיל.

גרירת רכב

החלפת מנוע ברכב – כיצד זה מתבצע?

אתם נתקלים שוב ושוב בתקלות מנוע הרכב שלכם ומחפשים מידע מקיף לגבי החלפתו? המדריך שלפניכם נועד לספק לכם את כל המידע החשוב אודות התהליך המורכב

שירותי גרירה בחריש

שירותי גרירה בחריש הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בחריש לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה בעומר

שירותי גרירה בעומר הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בעומר לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח