איך מתבצע תהליך חילוץ רכב מהשטח

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מצב בו רכב נתקע בבוץ או בחול עשוי להיות לא נוח ומתסכל. למרבה המזל, חברה שמתמחה בשיטות חילוץ רכב מהשטח,שירותי חילוץ רכבים מהשטח
משחררת את הרכב שלכם באופן יעיל ובטוח. לכן, אם נתקעתם עם הרכב, כדאי שתזמינו את השירות, במיוחד אם אתם לבד.

שירות חילוץ רכב מהשטח מסייע למקרים בהם הרכב נתקע בבוץ או במקום שאינו מאפשר תנועה חזרה לכביש. צוות החילוץ מגיע עם רכב חילוץ מתקדם והשירות זמין לכל סוגי הרכבים, כך שאינכם ננטשים ותוכלו לקבל פתרון יעיל ומהיר למצבכם.

גם אם חילוץ רכב מהשטח נראה כמצב שאינו מעשי או בלתי אפשרי, אל דאגה. קיימות מספר שיטות לשחרר את המכונית שלכם אל מחוץ לשטח בו היא נתקעה.

העקרונות הבסיסיים של חילוץ רכב מהשטח

חילוץ רכב מהשטח מתבצע בהתאם לכמה עקרונות בסיסיים של חילוץ בטוח של רכבים כדי למנוע החמרה של המצב. הנה כמה טיפים חשובים שכדאי לזכור:

מומלץ לא לנסות להתגבר על הבעיה לבד

למרות שניסיונות חילוץ עצמיים עשויים להיראות מפתים, סביר להניח שסיבוב מוגזם של הצמיגים פשוט יוביל לחפירה עמוקה יותר לתוך השטח.

סיבוב רציף של המנוע של מכונית שנתקעה עמוק עלול לגרום נזק לצמידים, לתיבת ההילוכים, לקווי ההנעה וברוב המקרים רק יחפור את המכונית עמוק יותר.

תקשורת ברורה חשובה ביותר

אם אתם מזמינים שירות חילוץ רכב מהשטח, חשוב שתסבירו לנציגי החברה בטלפון את המאפיינים המדויקים של סוג החילוץ הדרוש לכם, כולל מה שקורה עם הגלגלים המונעים.

למרבה הצער, אין שיטה לחילוץ רכבים חסיני תקלות

רמת היעילות של שיטות חילוץ רכב מהשטח משתנה בהתאם לסוג הרכב שנתקע ולמידת חומרת הרכב התקוע.

מסיבה זו, לעתים קרובות יש צורך בהזמנת שירות של אנשי מקצוע מיומנים בתחום על מנת לשחרר את המכונית שלכם. שירות הלקוחות מותאם לכל סוגי הרכבים וזמין מסביב לשעון.

שליטה על המצב

כדי לקבל את הסיכוי הטוב ביותר לשחרר את הרכב, חשוב להבין את חומרת המצב. אם אפשר לצאת בבטחה מהרכב שלכם, קיימים כמה פרטים שיכולים להצביע על אופן הפעולה הנכון שיש לנקוט בו. אם הגלגלים נחפרו עמוק מספיק כך שהשלדה מונחת על הקרקע, אז כנראה יהיה לכם קשה יותר לשחרר את הרכב.

סימני אזהרה אחרים כוללים מצב בו יותר מגלגל אחד, במיוחד גלגלי הנעה, שקועים בבוץ, או אם הרכב מתנודד מספיק על מנת לשנות את חלוקת המשקל שלו, ובכך להפחית את המתיחה על גלגלי ההינע.

כמה עולה לחלץ רכב מהשטח?

עלות שירות חילוץ רכב מהשטח נעה בין 1,000-2000 ₪. במקרה בו יש צורך באספקת דלק לרכב שנתקע באמצע הדרך, עלותעלויות של שירותי חילוץ רכבים מהשטח השירות תהיה בין 180-300 ₪. השירות כולל חילוץ רכבים מכל הסוגים, כולל ג'יפים, וכולל עלויות לשירותי פריצה או התנעת הרכב.

טיפים שיסייעו לכם להימנע ממצב שאתם תקועים בשטח

 1. אף פעם אל תצאו לטיול שטח לבד – אנחנו ממש לא ממליצים לכם לצאת לטיול שטח לבדכם. תמיד כדאי ליסוע כמה משפחות של חברים קרובים או כמה משפחות מהמשפחה הגרעינית שלכם כדי שבמצב שאתם תקועים, תמיד יש לכם למי לפנות. לפעמים וו גרירה של ג’יפ אחר מספיק כדי לחלץ אתכם ואז אתם חוסכים זמן רב, נמנעים מלהזמין גרר לחילוץ הרכב ופשוט יכולים להמשיך בטיול לפי התכנית.
 2. תגיעו מוכנים – חשוב להגיע לטיול מוכנים אחרי שבדקתם את הרכב שלכם כמו שצריך, וידאתם שיש מספיק אוויר בגלגלים, בדקתם את תנאי מזג האוויר כמו למשל מצב הרוחות והגשמים. חשוב לרדת לשטח רק כאשר מיכל הדלק מלא ובאור יום. בנוסף, דעו שיש מקרים כמו עליות חדות, ירידות חדות, נסיעה בחול, נסיעה בבוץ ועוד תנאי שטח קשים שאתם פשוט יכולים למצוא את עצמכם תקועים ופשוט תקחו את זה בחשבון. עוד דבר שכדאי שיהיה לכם זה לפחות צמיג ספייר אחד לכל רכב למקרה של פנצ’ר.
 3. הצטיידו במספרי טלפון – על כל מקרה שלא יהיה, שווה להיות מוכנים מראש ולהגיע אתכם עם כמה מספרי טלפון של גוררי רכבי שטח באזור שבו אתם נוסעים לטייל.חילוץ רכבים

  חילוץ רכבים

  לא משנה איפה אתם תקועים, עם שירות של חילוץ רכבים נוכל להגיע עליכם. המטרה היא להבטיח הגעה מהירה לאזור הלקוח ולסייע לו לחלץ את הרכב באופן היעיל ביותר. ברוב המקרים הרכב יצטרך להגיע לתיקון לאחר החילוץ, זאת באמצעות גרר ייעודי. חילוץ רכבים אינו תקף רכב לרכבים פרטיים אלא לכל סוגי הרכבים, רכבים דו גלגליים, רכבים מסחריים, משאיות, מיניבוסים וכן הלאה. 

   

  מה זה חילוץ רכבים?

  חילוץ רכבים הוא שירות אשר ניתן לרכבים אשר נתקעו בכל מקום שהוא ואין להם אפשרות להזיז את הרכב. במקרים כאלה יישלח אליכם בעל מקצוע אשר או יתקן לכם את הרכב במקום במידת האפשר או גרר אשר יוביל אתכם חזרה למוסך. חילוץ רכבים הוא מעט שונה משירותי גרר סטנדרטי. המטרה של חילוץ רכבים הוא לדאוג לחלץ את הרכב שלכם מכל מקום, גם כאשר מדובר על רכבי שטח וגם כאשר מדובר על תאונה בה הרכב תקוע במקום נידח כלשהו. חילוץ רכבים מחייב את החברה להיות מאוד מקצועית ועדינה עם השירות שלה. 

   

  איך מוצאים בעל מקצוע מתאים?

  יש היום היצע רחב של בעלי מקצוע אשר נמצאים בתחום הזה של חילוץ רכבים, שירותי גרירה ודרך וכן הלאה. הבעיה היא שלא כולם מוסמכים לעבוד במקצוע הזה, אלא שיש להם את הכלים הנדרשים ויותר מזה לא. במקרים כאלה הלקוח הוא זה שנפגע, לכן כחלק מהתפקיד של הלקוח הוא לסנן בין ההצעות שאינן רלוונטיות לו. איך יודעים איך לבחור את החברה הנכונה? תחילה עליכם לעשות סינון אשר מתאים לכל חברה בה תבחרו, עשו סינון לפי המיקום בו אתם נמצאים בארץ, בחנו אילו חברות עובדות באזור שלכם. לאחר מכן שימו לב מהו היקף העבודה של אותה חברה, האם ההיקף רחב והיא מעניקה שירותי חילוץ לכל סוגי הרכבים? אם כן, זה סימן טוב, מדובר על חברה מקצועית עם הכלים הייעודיים. לאחר מכן, הדבר העיקרי שישפיע על הבחירה שלכם היא הזמינות של החברה, והאם היא מעניקה שירותי דרך.

  מהם שירותי דרך?

  חילוץ רכבים אמור להיות זמין בכל מקום בו אתם נמצאים, אבל לעיתים לא תדרשו בחילוץ אלא בשירותי דרך. חברה מקצועית תדע להבחין מהו סוג השירות שמתאים לכם בהתאם לתיאור הטלפוני שלכם. במקרה כזה בו אתם צריכים שירותי דרך תשלח אליכם ניידת שהיא מוסך נייד. עם הניידת יגיע מוסכניק מורשה אשר יתקן לכם את הרכב במקום עד למצב בו תוכלו להמשיך לנסוע ברכב תוך פחות משעה. כאשר מדובר על תקלה אשר מחייבת חילוץ אותה חברה גם תשלח אליכם שירות גרר. 

  חילוץ רכבים לפירוק

  במקרים רבים כאשר מדובר על תאונת דרכים ועל רכב שהוא ישן יחסית, הפתרון הנכון ביותר עבורכם יהיה לשלוח את הרכב לפירוק. איך תוכלו לדעת אם ההחלטה הזאת נבונה? עליכם להתייעץ עם בעל המקצוע. שירות חילוץ רכבים יכול לסייע לכם להגיע להחלטה אחרי בחינה קצרה לגבי מצב הרכב. הסיבה לכך שאתם צריכים להתייעץ דווקא עם שירות חילוץ רכבים הוא שמדובר על שירות ניטרלי, אין באמת לחברה אינטרס לאם תבחרו לתקן או הרכב או לשלוח אותו לפירוק. מצד שני, יש הרבה חברות שמחזיקות במגרשי גרוטאות, לכן יש לבחון אל מי אתם פונים. רכב לפירוק מתאים רק כאשר מדובר על רכב ישן ששווי התיקון עולה על שווי הרכב, לרוב במקרה של תאונות טוטאלוס לרכבים מתחת לשנתון 2015 זה יהיה רלוונטי.

  מה משפיע על המחיר?

  הדבר העיקרי אשר משפיע על המחיר הוא המיקום בו אתם נמצאים. המחירים משתנים בהתאם למרחק שלכם, כאשר מדובר על מרחק של עד 10 ק"מ המחיר יהיה כ-150 עד 300 ש"ח עבור חילוץ רכב פרטי או דו גלגלי, 300 ש"ח ומעלה עבור רכב מסחרי או משאית. כאשר מדובר על מרחק של עד 30 ק"מ המחיר יזנק לכ-300 ש"ח עד 400 ש"ח עבור רכב פרטי, 200 ש"ח עד 300 ש"ח עבור רכב דו גלגלי ו-450 ש"ח עד 700 ש"ח עבור רכב מסחרי או משאית. מלבד לכך, מורכבות העבודה גם היא משפיעה על המחיר, אך לא באופן בולט מדי למעט מקרים חריגים.

מחירון שירותי גרר לשנת 2022

סוג הרכב אותו גוררים סוג הגרירה מרחק טווח מחירים
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 15 ק“מ200-400 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה עד 30 ק“מ300-500 ש“ח
עלות גרירת רכב פרטי גרירה רגילה מעל 30 ק“מ תוספת למחיר שנעה בין 7-12 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירת רכב פרטיגרירה מחניון תת קרקעי/גרירה מורכבת מאזור בעייתי תלוי מרחקלמחיר הרגיל יתווסף סכום שנע בין 120-300 אחוזים מגרירה רגילה בהתאם למספר הקומות והמורכבות של הגרירה
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 15 ק“מ220-450 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה עד 30 ק“מ400-700 ש“ח
גרירת רכב מסחרי עד משקל 3 טוןגרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 15 ק“מ500-800 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה עד 30 ק“מ800-1,500 ש“ח
עלות גרירה של אוטובוס גרירה רגילה מעל 30 ק“מתוספת למחיר שנעה בין 10-15 ש“ח עבור כל ק“מ נוסף

מחירון חילוץ רכבים לשנת 2022.xlsx

סוג החילוץהערות טווח מחירים
עלות חילוץ פשוטחילוץ מאזור הסמוך לכביש 250-500 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור רכב מסחרי חילוץ מאזור הסמוך לכביש 500-800 ש“ח
עלות חילוץ פשוט עבור משאית חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,000 ש“ח
עלות חילוץ עבור אוטובוס חילוץ מאזור הסמוך לכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ מורכב עבור רכב פרטי חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 600-1,200 ש“ח
עלות חילוץ ג‘יפ מהשטח חילוץ מהשטח מאזור המרוחק מהכביש 500-1,100 ש“ח
עלות חילוץ רכב מכל סוג הדורש מנוף1,800-5,000 ש“ח

מחירון שירותי דרך לשנת 2022

סוג השירותהערות טווח מחירים
עלות החלפה של גלגל או תיקון של פנצ‘ר בדרך 120-300 ש“ח
עלות התנעה של רכב עם כבל 180-400 ש“ח
עלות פריצה של רכב עבור רכב נעול 220-500 ש“ח
עלות ניטרול אזעקה של הרכב 180-500 ש“ח
עלות אספקה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך עלות לא כוללת את מחיר הדלק, המחיר הוא רק עבור השירות 140-300 ש“ח
עלות שאיבה של דלק עבור רכב תקוע באמצע הדרך העלות כוללת שאיבה של הדלק מהמיכל והחלפה של הדלק בדלק המתאים, לא כולל מחיר הדלק270-400 ש“ח

תוכן עניינים:

Picture of א.מ.י שירותי גרירה

א.מ.י שירותי גרירה

אם נתקעתם בצד הדרך, באמצע טיול שטח עם החברים או בכל מקום אחר ואתם חשים ייאוש ותסכול, כל מה שאתם צריכים לעשות הוא לפנות ל– א.מ.י שירותי גרירה. אנו מספקים לקהל לקוחותינו את כל שירותי הגרירה לרבות גרירת רכבים, גרירת אופנועים, גרירות מורכבות של משאיות מאתרי בניה, ג‘יפים בחוף הים ועוד. כל שנותר לכם הוא ליצור איתנו קשר ואנחנו בדרך לחלץ אתכם.

אפשר גם ליצור איתנו קשר בטופס ונחזור SOS

מאמרים נוספים
רכב

המדריך המלא לליסינג רכב דרגה 3: כל מה שצריך לדעת

רכבי מחלקה 3 הם בחירה פופולרית עבור אלו המעוניינים לשכור רכב. כלי רכב אלה כוללים בדרך כלל מכוניות סדאן בגודל בינוני, רכבי שטח ומשאיות. הם מציעים איזון טוב בין גודל, ביצועים ויעילות דלק. כאשר שוקלים רכב מסוג 3 לליסינג, חיוני להבין את התכונות והיתרונות הספציפיים שמגיעים עם דרגה זו.

רכבת

ההיסטוריה של רכבת ישראל וההתחדשות שלה

לרכבת ישראל היסטוריה עשירה שראשיתה בסוף המאה ה-19, אז נבנו קווי הרכבת הראשונים באזור. הרכבת מילאה תפקיד מכריע בחיבור בין ערים ואזורים שונים, והקלה על תנועת סחורות ואנשים ברחבי הארץ.

מוקד טלפוני

מתי הזמן הנכון לפנות למוקד הטלפוני של משרד התחבורה?

המוקד הטלפוני של משרד התחבורה הוא משאב חיוני עבור אנשים המבקשים מידע או סיוע בנושאים שונים הקשורים לתחבורה. בין אם יש לך שאלות בנושא רישוי, רישום רכב, בטיחות בדרכים או תחבורה ציבורית, צוות המוקד מיומן לספק הדרכה מדויקת ומועיל.

גרירת רכב

החלפת מנוע ברכב – כיצד זה מתבצע?

אתם נתקלים שוב ושוב בתקלות מנוע הרכב שלכם ומחפשים מידע מקיף לגבי החלפתו? המדריך שלפניכם נועד לספק לכם את כל המידע החשוב אודות התהליך המורכב

שירותי גרירה בחריש

שירותי גרירה בחריש הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בחריש לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה בעומר

שירותי גרירה בעומר הינם הנפוצים ביותר, וגם הקריטיים ביותר. מי מאיתנו שחי בעומר לא מכיר את הפקקים האיומים שיש, ואין דבר יותר גרוע מלהיתקע עם

שירותי גרירה עד כניסת השבת

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח

מעוניינים שנחזור אליכם? השאירו פרטים!

*לא נותנים שירות לחברות ביטוח